Drewno to surowiec odnawialny i przyjazny dla naszego zdrowia. Jednocześnie pozyskiwany w sposób etyczny i bez szkody dla planety. Nie dziwi więc, że lubimy z niego korzystać i otaczać się drewnianymi przedmiotami.

Tarcica ma tysiące zastosowań. Poza tymi oczywistymi, przydaje się też np. do budowania uli i wyposażania obozów harcerskich. W tym roku z napiwodzkiej tarcicy skorzystali m. in.: Szkoła w Napiwodzie, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Rekownica, Fundacja Pszczoła musi być (wystarczy cofnąć się o kilka artykułów, żeby poczytać o wsparciu owadów zapylających realizowanym przez Fundację i Tartak Napiwoda) oraz drużyny ZHR Okręgu Pionki, spędzające lato w okolicznych lasach. A zdrowy ekosystem, spędzanie czasu w naturze i nauka samodzielności to ważne elementy dobrego życia.

Ale czy wyobrażacie sobie dobre życie bez zabawy? My nie bardzo. Dlatego pomagamy organizować festyny rodzinne w naszej macierzystej Napiwodzie, ale także w Bolejnach, Łynie i Jedwabnie. Na wsparcie naszego zakładu, jak co roku, mogło też liczyć Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizujące piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Wsparcie wymienionych organizacji i wydarzeń miało wartość ponad 11 000 zł