Edukacja powinna być odpowiedzią na wyzwania stojące przed uczniami polskich szkół. Powinna pomagać im odnaleźć swoje miejsce w zmieniającym się świecie, rozbudzać kreatywność i zdolność krytycznego myślenia. Służą temu dobrze spotkania z praktyką, czy to poza szkołą czy na szkolnych warsztatach.

W listopadzie 2023 Tartak Napiwoda gościł uczniów klas ósmych z nidzickich szkół, którzy zapoznawali się z praktyczną stroną przetwarzania surowca drzewnego, automatyzacji procesów oraz organizacji pracy dużego zakładu w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Odwiedzili nas też uczniowie szkoły zawodowej oraz trzecioklasiści z podstawówki w Wielbarku.

Z kolei w grudniu przekazaliśmy Centrum Kształcenia Zawodowego w Nidzicy urządzenie do czyszczenia układów wtryskowych silników benzynowych i diesla o wartości 15 000 zł. Urządzenie będzie służyć uczniom techników, szkół zawodowych i uczestnikom kursów kształcenia zawodowego.

Ale nie samą edukacją żyje szkoła – najbliższą nam placówkę, Szkołę Podstawową w Napiwodzie wsparliśmy także tarcicą oraz środkami na zakup zjeżdżalni na przyszkolny plac zabaw.