Doceniamy fakt, że nasz tartak mieści się w malowniczej mazurskiej miejscowości i z przyjemnością działamy na jej rzecz. Z ogromną dumą obserwujemy, gdy mieszkańcy Napiwody spotykają się w altanie przy boisku sportowym. Te miejsce chroni przed deszczem, intensywnym słońcem, silnym wiatrem. Sprzyja relaksowi i długim rozmowom– korzystają z niego zarówno starsi, jak i młodsi. Entuzjastycznie przyjęliśmy propozycję Sołectwa Napiwoda i podarowaliśmy tarcicę o wartości 4 550 zł na tę altanę.

Sport na dobry początek
Na boisku sportowym obok altany trenują młode talenty. Ich wytrwałość, determinacja i pasja są godne podziwu. Zanim jednak lokalna drużyna stanie się popularna, potrzebuje wsparcia. Wierzymy, że wsparcie finansowe, które co roku przekazujemy na rzecz Drużyny Piłkarskiej z Napiwody, napełnia młodzież nową energią. Współpracę zaczęliśmy w 2016 roku, fundując całej drużynie potrzebne koszulki i bluzy sportowe. Od tej pory jesteśmy stałymi partnerami – młodzież ma tym samym co roku opłacone wpisowe o wartości ponad 1000 zł na mecze MOSiR w Nidzicy. Uwierzcie na słowo – walczą do ostatniej minuty i w sporcie dają z siebie wszystko.

Festyn w Napiwodzie
Wspólnie funkcjonujemy w jednej społeczności i było nam bardzo miło, iż mogliśmy mieć swój wkład w organizację Festynu w Napiwodzie w lipcu 2019 roku. Wraz z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizowaliśmy konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Dorośli nie zostali pominięci w scenariuszu wydarzenia – na nich również czekały atrakcje. Wyłoniliśmy największego siłacza, który był w stanie przerzucać oponę od samochodu ciężarowego. Festyn zakończył się zabawą przy muzyce na żywo. Radość dzieci i uśmiechy dorosłych sprawiły, iż nabraliśmy pewności, że wsparcie w wysokości 1500 zł było słuszne i wpłynęło na integrację lokalnej społeczności.

Pszczoły mają się dobrze

Nie byłoby naszej firmy bez bogactwa środowiska naturalnego. Zdajemy sobie sprawę z ogromnego znaczenia pszczół w środowisku przyrodniczym. Martwią nas doniesienia o spadku populacji tych ważnych owadów. Dlatego od lat doceniamy działalność Domu Bartnika w Łynie i funkcję opiekunów pszczół. Aby ich wesprzeć przekazaliśmy im 800 zł w postaci tarcicy na budowę potrzebnej im infrastruktury. Szczegóły tutaj: https://www.pomagamypszczolom.pl/

Dodatkowo wsparcie z Tartaku Napiwoda trafiło do:

  • Sport kształtuje charakter, uczy pokory i regularności, sprzyja osiąganiu celów na każdej płaszczyźnie życia. Dlatego zdecydowaliśmy się również dofinansować Towarzystwo Sportowe NIDA.
  • Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, w której kształcimy i wychowujemy naszych najmłodszych, co roku boi się zimy. Zależy nam, aby wszyscy czuli się w placówce komfortowo. W trosce o odpowiednią temperaturę, gdy za oknem śnieg – co roku ofiarujemy szkole drewno opałowe.
  • Musimy pochwalić się też, że piękny płot w kształcie kredek powstał z użyciem naszej tarcicy – gratulujemy kreatywności!