Siedziba Tartaku Napiwoda od lat mieści się w tym samym miejscu. Nasi pracownicy pochodzą z okolicy i podejmując decyzję o przekazaniu wsparcia też staramy się sugerować lokalnymi przesłankami.

Gdy więc o pomoc do Tartaku zwrócił się zaprzyjaźniony z firmą od lat leśniczy, nie mogliśmy odmówić. Szczególnie, że w potrzebie znalazło się dziecko. Dwuletnia Lenka Mazur cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Początkowo firma zdecydowała się przekazać na leczenie dziewczynki 1 tys. zł.
Jak powszechnie wiadomo dobroć rodzi dobro, więc zbiórka ta miała swoją kontynuację. Z dalszą inicjatywą wyszli pracownicy Tartaku, który samodzielnie urządzili zbiórkę pieniędzy. Trudno nie docenić takiego gestu, więc zarząd spółki zdecydował, że firma przekaże dla Lenki równowartość kwoty zebranej przez pracowników. W wyniku czego na konto dziewczynki wpłynęło 1060 zł przekazane od pracowników oraz 1200 zł przekazane przez firmę.

We wrześniu za pośrednictwem fundacji Się pomaga wsparliśmy także małego Mikołaja – syn pracownika zaprzyjaźnionej z Tartakiem Napiwoda firmy potrzebuje kosztownej terapii genowej w walce z SMA. Na leczenie Mikołaja nasza firma przekazała 500 zł.

Więcej o zbiórce dla Lenki tu: https://www.siepomaga.pl/lenka , a o wsparciu dla Mikołaja można przeczytać tutaj: https://www.siepomaga.pl/mikolaj-sma#wplaty